Kobieta kobiecie kobietą

Bo buty z zeszłego sezonu, bo płaszcz nie ten, zawsze tak samo uczesana, nigdy się nie maluje, za bardzo się maluje, wiecznie taka uśmiechnięta, że niby taka szczęśliwa, wygląda jak patyk, nie wzięła się za siebie po ciąży, jak ona może tak wiecznie jęczeć? Takie teksty, rzucane mimochodem możemy usłyszeć wszędzie – w sklepie, na placu zabaw, idąc z mężem do kina. I nie ważne, czy usłyszysz to za swoimi plecami, czy ta „życzliwa” koleżanka, lub zupełnie obca dziewczyna, obrobi Ci tyłek jak znikniesz jej z pola widzenia albo następnego dnia koleżance, bo to nic nie zmieni. Kobieta dla drugiej kobiety potrafi być ekstremalnie wredna. Tylko po co?

Czy życie nie byłoby przyjemniejsze gdyby tak najzwyczajniej w świecie się nie czepiać, nie pluć jadem, nie hejtować tylko żyć swoim życiem? Skąd w ogóle się coś takiego bierze? Przecież My Kobiety powinnyśmy się wspierać, czasami pochwalić, radzić a nie wiecznie na siebie najeżdżać. Zamiast bezpardonowego obczajania powinnyśmy się kurde uśmiechnąć! Widzisz, że dziewczynie poszło oczko w rajstopach – po co się nabijać? – nie łatwiej podejść i jej powiedzieć? Dziecko którejś robi scenę w markecie? A której z Mam nie robiło? Przestań się gapić a jeśli już musisz to chociaż się uśmiechnij i dodaj jej otuchy. Tak łatwo jest oceniać inne kobiety a prawdą jest, że nie mamy zielonego pojęcia kim są, czym się naprawdę zajmują, dlaczego robią tak a nie inaczej.

Dzisiaj jest Nasz Dzień, więc weźmy się wszystkie w garść i przestańmy osądzać, oceniać i obrabiać tyłki! Złość piękności szkodzi, prawda? Więc zamiast sobie szkodzić, stań przed lustrem i zobacz jaka jesteś fajna! Niczego Ci nie brakuje. Bądź sobą i polub być sobą! Masz ochotę się dziś nie malować – nie maluj ale nie patrz zniesmaczona na wymalowane dziewczyny – może właśnie w ten sposób ona czuje się piękna? Ubieraj się jak chcesz, czesz się jak chcesz a przede wszystkim bądź naturalna. Nikomu nie musisz się przypodobać, robić czegoś tylko dlatego, że inni tego oczekują. Pozostawajmy sobą i nie wbijajmy sobie nawzajem noży w plecy. Każda kobieta jest przecież  piękna na swój sposób. Każda wyznaje inne wartości, w inny sposób wychowuje dzieci. Jedna jest zatwardziałą singielką a inna chce mieć czwórkę dzieci. Któraś woli długie włosy, inna ścięte na chłopczycę i pomalowane na czerwono. Jedna nie ruszy się z domu bez obrączki, drugiej jest w niej niewygodnie i zakłada tylko na specjalne okazje. Wszystkie mamy swoje odrębne życie i jestem przekonana, że żadna z nas nie cierpi jak ktoś włazi do niego w swoich buciorach i zatruwa powietrze.

Weźmy wyluzujmy i przestańmy się przejmować. Nie patrzmy spod byka i cieszmy się swoim własnym życiem, które możemy przeżyć na swój własny sposób. Ja wiem, że chcę je przeżyć z uśmiechem na ustach!

Ani ambicja, ani sztuka, ani podróże, ani bogactwo – uśmiech jest niezbędny do życia. Taki uśmiech, który z sytego serca płynie.

Maria Kuncewiczowa Cudzoziemka

 

 

One Reply to “Kobieta kobiecie kobietą”

  1. Aniu, zgadzam się z Tobą w 100%! Bądźmy dla siebie nawzajem ale też dla siebie samych wyrozumiałe i życzliwe – to chyba najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet!

Dodaj komentarz